MAŁŻEŃSTWO

Narzeczeni, którzy planują zawarcie sakramentu małżeństwa w parafii w pierwszej kolejności, jeśli wybrali już datę ślubu, proszeni są o telefoniczną rezerwacje terminu. 

Przygotowanie bliższe do zawarcia sakramentu małżeństwa rozpoczynamy od wizyty w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie powinno odbyć się nie później niż 3 miesiące przed ślubem. Na to spotkanie należy wcześniej umówić się telefonicznie (608 585 059) lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 Na pierwszą rozmową przedmałżeńską należy zabrać ze sobą:

1. Dowód tożsamości.
2. Ostatnie świadectwo szkolne z wpisem oceny z religii.
3. Świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej (tzw. kurs przedmałżeński).
4. Świadectwo chrztu wydane nie wcześniej, niż  przed sześcioma miesiącami (w wypadku, gdy ktoś był ochrzczony  poza parafią Wniebowzięcia NMP w Kłodzku).
5. Zgodę proboszcza parafii jednego z narzeczonych (jeśli żadne z narzeczonych aktualnie nie mieszka na terenie parafii Wniebowzięcia NMP w Kłodzku).
6. Zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (w przypadku ślubu konkordatowego; ważne 6 miesięcy).

 Po wizycie w kancelarii narzeczeni są zobowiązani do:

  • Odbycia kursu przedmałżeńskiego, jeśli wcześniej jeszcze go nie posiadają,
  • Odbycia spotkań w poradni rodzinnej,
  • Odbycia dnia skupienia dla narzeczonych,