Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny


Msze święte i Nabożeństwa       Wspólnoty        Kancelaria parafialna        Kontakt        Wirtualny spacer       Dla zwiedzających

AKTUALNOŚCI
Aktualności parafialne

Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne

Sakramenty

Galeria

 

PARAFIA

Duszpasterze

Rada Parafialna

Historia kościoła

Siostry Klaryski

Gołogłowy

Ustronie

Siostry Dominikanki

Archiwum

 

WARTO PRZECZYTAĆ
Strony internetowe

Czytelnia

   

II NIEDZIELA ADWENTU  – 10.12.2017 

  1. W drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

  2. Roraty dla starszych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

  3. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć opłatki za dobrowolną ofiarę oraz świece wigilijne po 5 zł, także kalendarz Parafialny na 2018 rok.

  4. Grudniowy numer Posłańca Serca Jezusowego do nabycia w zakrystii; jest to już ostatni wydawany Posłaniec. Wyjaśnienie intencji Apostolstwa Modlitwy w postaci comiesięcznej broszury dla chętnych osób zgłoszonych do prenumeraty.

     

W tym tygodniu w kalendarzu Liturgicznym Kościoła wspominamy:

 

- w środę - 13 grudnia - św. Łucję
 Pochodziła z Syrakuz na Sycylii. Była jedną z ofiar prześladowania chrześcijan za cesarza Dioklecjana i Maksymiana, trwającego od 303 do 3011 r. Postanowiła oddać się całkowicie Bogu, rezygnując z małżeństwa i wystawiając na sprzedaż swój posag, aby zysk przeznaczyć dla ubogich. Kandydat do jej ręki zadenuncjował ją jako chrześcijankę. Łucję aresztowano i polecono złożyć ofiarę bogom w zamian za wolność. Wobec stanowczej odmowy, skazano ją do domu publicznego. Gdy tego nie można było uczynić - Duch Święty uczynił ją tak nieruchomą, że nikt nie był w stanie jej przesunąć, postanowiona ją spalić, lecz Łucja rzuciła wyzwanie: „Będę się modlić do naszego Pana, aby ten ogień mnie nie spalił, i tak pokaże wierzącym cnotę męczeństwa, a niewierzącym usunę ślepotę ich pychy”. Gdy wyszła z płomieni bez uszczerbku, postanowiona ją ściąć. Był 13 grudnia 304 r., a Łucja miała prawdopodobnie 25 lat.

 

- w czwartek - 14 grudnia - św. Jana od Krzyża (Jan de Yepes) – prezbitera i doktora Kościoła.
Urodził się w 1542 r. w Fontiveros. W wieku 21 lat wstąpił do klasztoru karmelitańskiego w Mediolanie, rozpoczął tam studia, które doprowadziły go do kapłaństwa. Podczas mszy prymicyjnej spotkał św. Teresę z Avila, która podjęła się dzieła reformy żeńskiej gałęzi Karmelu. Te dwie bratnie dusze zrozumiały się i postanowiły wytężyć wszystkie siły dla reformy obu rodzin karmelitańskich. Stał się głównym pomocnikiem św. Teresy w dziele reformy Zakonu. Jako karmelita bosy przyjął imię Jana od Krzyża, ukochał bowiem krzyż Chrystusa i prosił Boga, aby nigdy nie brakowało mu cierpienia. Modlitwa ta została wysłuchana. Jego reformatorska działalność sprowadziła nań liczne cierpienia. Święty Jan od Krzyża głosił konieczność całkowitego ogołocenia wewnętrznego, aby dojść do pełni zjednoczenia z Bogiem. Naukę swoją zawarł w dziełach mistyczno-ascetycznych pisanych prozą i wierszem. Prawie zawsze pełnił rolę przełożonego. Jednak stronnictwo złagodzonej reguły wzięło górę. Jan został usunięty ze wszystkich urzędów i jako zwykły zakonnik zakończył niebawem życie w klasztorze w Ubedzie 14 grudnia 1591 roku w wieku zaledwie 49 lat. Beatyfikowany został przez papieża Klemensa X w 1675 r., a kanonizowany w 1726 r. przez Benedykta XIII. Pius XI ogłosił go doktorem Kościoła w 1926 r. Jest patronem karmelitów bosych.
 

 

Drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy obfitującego w łaski tygodnia.

Ojcowie Jezuici.

 

Módlmy się za tych, którzy odeszli do wieczności, do domu naszego Ojca, z naszej wspólnoty parafialnej.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…