Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny


Msze święte i Nabożeństwa           Wspólnoty           Kancelaria parafialna           Kontakt           Wirtualny spacer     Dla zwiedzających

AKTUALNOŚCI
Aktualności parafialne

Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne

Sakramenty

Galeria

 

PARAFIA

Duszpasterze

Rada Parafialna

Historia kościoła

Siostry Klaryski

Gołogłowy

Ustronie

Siostry Dominikanki

Archiwum

 

WARTO PRZECZYTAĆ
Strony internetowe

Czytelnia

   

XI Niedziela Zwykła – 18.06.2017 

  1. Przez całą oktawę Bożego Ciała na wieczornym nabożeństwie o godz. 17.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i ministrantów.

  2. Ostatnie spotkanie dla młodzieży przygotowującej sie do przyjęcia sakramentu bierzmowania pierwszy rok w środę - 21 czerwca - o godz. 15.00 w salce numer 3.

  3. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. w int. Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa, po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe, Akt Zadośćuczynienia Bożemu Sercu i procesja. Za pobożne odmówienie Aktu Zadośćuczynienia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość piątkowa od pokarmów mięsnych.

  4. Dar dla Aleppo - to tytuł ekumenicznej akcji charytatywnej, która odbywa się na terenie archidiecezji wrocławskiej. Katolicy, ewangelicy i prawosławni w ten sposób chcą pomóc ofiarom wojny w Syrii. Polega ona na zbieraniu funduszy na wsparcie dla szpitala św. Ludwika w syryjskim mieście Aleppo. W naszej parafii zbiórka do puszek odbędzie się w niedzielę - 25 czerwca.

  5. W miesiącach letnich, tj. w lipcu i sierpniu, w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, a w dzień powszedni o godz. 7.30. W Gołogłowach w niedzielę Msza św. o godz. 9.00, w Ustroniu o godz. 10.30. Kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek.
     

 

W kalendarzu Liturgicznym Kościoła wspominamy:

- we wtorek - 20 czerwca - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, s.  Ferrante Gonzagi, markiza Castiglione delle Stiviere, urodził się w 1568 roku. Wychowywał się w Hiszpanii, w wieku dziesięciu lat złożył ślub czystości i zrezygnował z praw dziedzicznych, aby wstąpić do Towarzystwa Jezusowego. Zmarł w Rzymie, zarażony dżumą w 1591 roku. Jego kult został zatwierdzony w 1621 roku, a kanonizacja nastąpiła w roku 1726.
Jest przedstawiany jako młodzieniec, w stroju zakonnym, z komżą na czarnej sutannie. zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży, uczniów i studentów;

- w środę - 21 czerwca - wspomnienie NMP Przyczyny Naszej Radości - Najświętszej Maryi Panny z Góry Iglicznej. Św. Jan Paweł II w dniu 21 czerwca 1983 r., podczas II pielgrzymki do Ojczyzny, dokonał we Wrocławiu koronacji cudownej figury Matki Bożej nadając jej wezwanie "Przyczyna naszej radości". Powiedział wtedy:
Pragnę wyrazić radość, że wśród jasnogórskiej pielgrzymki jest mi dane ukoronować cudowną figurę Matki Bożej Śnieżnej, która w Sudetach króluje i hojnie rozdaje swe łaski: szczególna Opiekunka ludzi dotkniętych chorobą oczu, niewiast pragnących potomstwa, turystów i sportowców - Przyczyna naszej radości. Wkładając na skronie Syna i Matki korony, mówimy: "Tyś Bogarodzicą, Tyś naszą Matką, naszą Królową. w Twoich rękach, Pośredniczko łask wszelkich, nasze życie i nasze zbawienie". Zbieramy dziś w jedno, składamy u stóp Twoich wiarę, nadzieję i miłość wyrażane tu i wyznawane przed Tobą od tylu dziesiątków lat, a także naszą wiarę, nadzieję i miłość - i tę, którą wyznawać będą przyszłe pokolenia. Bądź naszą radością, jak w przeszłości, tak również dziś, zsyłaj sercom naszym łaski, tak jak płatki śniegu w górach, gdzie mieszkasz. Polecam siebie i moją posługę Kościołowi powszechnemu na rzymskiej Stolicy świętego Piotra modlitwom pielgrzymów, którzy Cię, Matko Boża Śnieżna, odwiedzają.

- w piątek - 23 czerwca - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

- w sobotę - 24 czerwca - uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga.

 

 

Drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy obfitującego w łaski tygodnia.

Ojcowie Jezuici.

 

Do wieczności, do domu naszego Ojca, z naszej wspólnoty parafialnej, w tym tygodniu, odeszły śp.: Wanda Bieńko, Janina Kuchalska.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…