Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny


Msze święte i Nabożeństwa       Wspólnoty        Kancelaria parafialna        Kontakt        Wirtualny spacer       Dla zwiedzających

AKTUALNOŚCI
Aktualności parafialne

Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne

Sakramenty

Galeria

 

PARAFIA

Duszpasterze

Rada Parafialna

Historia kościoła

Siostry Klaryski

Gołogłowy

Ustronie

Siostry Dominikanki

Archiwum

 

WARTO PRZECZYTAĆ
Strony internetowe

Czytelnia

   

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018
 

  1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00.

  2. Zapraszamy młodzież na spotkanie, którego tematem będzie „Jak sobie radzić
    z natrętnymi myślami
    ” w piątek - 25 maja - na salkach duszpasterstwa młodzieżowego MAGIS.

  3. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na wyjazd wakacyjny dzieci z naszej parafii z o. Nowakiem.

  4. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu 8 Przeglądu Chórów Kłodzkie Śpiewanie Majowe, serdeczne Bóg Zapłać.

 

W kalendarzu Liturgicznym Kościoła wspominamy:


- w poniedziałek - 21.05 -  święto NMP, Matki Kościoła
Zaraz po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, obchodzimy Święto Matki Kościoła. Tam, gdzie jest Duch Święty, jest Maryja, tam, gdzie jest Maryja, jest
Duch Święty. Duch Święty przychodzi, aby niejako dopełnić to narodzenie się
Kościoła. Maryja jest blisko tego Kościoła, tej Wspólnoty, którą założył Jej Syn,
który nabył tę Wspólnotę swoją Krwią. Towarzyszy Ona jej od samego początku. Maryja jest w tym Kościele, jest obecna w środku tego Kościoła; nie może być od niego daleko, zostawić go, chce być wewnątrz Kościoła.
Rola Maryi w życiu Kościoła jest szczególna. To Ona wyprosiła u swojego Syna pierwszy cud, jaki dokonał się w trakcie wesela w Kanie Galilejskiej. Maryja, obecna na weselu, jest wyczulona na potrzeby innych, potrafi dostrzec kłopot tych, którzy przeżywają wesele. Nie tylko dostrzega, stara się temu zaradzić. Nie stoi z boku, nie czeka, aż ktoś inny coś wymyśli lub coś się wydarzy. Tam, gdzie jest Maryja, jest dobro, radość, jest konkretna pomoc. Matka Boża jest przy nas w naszej codziennej pielgrzymce przez życie. To do Niej zwracają się ludzie o pomoc w trudnych życiowych sytuacjach. "Nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka" mówi św. Bernard.
Dziś, gdy oddajemy cześć Maryi jako Matce Kościoła, powierzmy Jej nasze życie. Wszystkie jego radości i cierpienia. Zaprośmy Maryję do konkretów naszego życia, też do tych zwykłych, prostych i codziennych. Maryja na pewno przedstawi je swojemu Synowi.
Ona jest Matką Kościoła, a więc i naszą Matką, która widzi, co jest nam potrzebne.
Powierzamy Jej nasze rodziny, wspólnoty, parafie i naszą ojczyznę.
Maryja pozostaje Matką Kościoła w jedyny i niepowtarzalny sposób. Jest dla nas matką i pomimo naszych niedoskonalości, wysłuchuje modlitw jakie Jej przedstawiamy.

 


- w czwartek - 24.05 - święto Jezusa Chrystusa , Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Dekretem z 3.04.2013 r. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił zatwierdzenie przez Stolicę Apostolską wpisu do kalendarza diecezji polskich nowego święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Już od tego roku będzie ono obchodzone zawsze w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
Święto to, sięga swoimi początkami czasów wojny domowej w Hiszpanii, obchodzone było od 1973 roku w wielu krajach języka hiszpańskiego.
Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kaplana, ma się stać inspiracją do wzmożonej modlitwy całego Kościoła za jego pasterzy, a jednocześnie ma przywoływać wzór Chrystusa-Kapłana tym, którzy uczestniczą w Jego kapłaństwie służebnym oraz przypomnieć wszystkim wiernym o ich uczestnictwie w kapłaństwie powszechnym.

 


- w sobotę - 26.05 - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.
(1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.
 


 

 

 

 

Drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy obfitującego w łaski tygodnia.

Ojcowie Jezuici.

 

 

Do wieczności, do domu naszego Ojca, z naszej wspólnoty parafialnej, w tym tygodniu, odeszli śp. Edward Zontek, Stanisława Lasek.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…