Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny


Msze święte i Nabożeństwa           Wspólnoty           Kancelaria parafialna           Kontakt           Wirtualny spacer

AKTUALNOŚCI
Aktualności parafialne

Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne

Sakramenty

Galeria

 

PARAFIA

Duszpasterze

Historia kościoła

Siostry Klaryski

Gołogłowy

Ustronie

Siostry Dominikanki

Archiwum

 

WARTO PRZECZYTAĆ
Strony internetowe

Czytelnia

 

Modlitwy za zmarłych

Modlitwa za zmarłych

Boże, Stwórco i Odkupicielu wszystkich wiernych, udziel duszom zmarłych sług i służebnic Twoich odpuszczenia wszystkich grzechów: niech przez pobożne modlitwy nasze dostąpią miłosierdzia, które go zawsze pragnęły. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

Modlitwa za zmarłych rodziców

Najlepszy Ojcze, który w swojej głębokiej mądrości uczysz nas czci i szacunku do naszych rodziców, proszę, zmiłuj się w łaskawości swojej nad moim ojcem (matką) – pokornie o to proszę. Nasz Pan, Jezus Chrystus powiedział: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Jeśli ktoś wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie” (J 11, 25). Ojcze Niebieski, przebacz mojemu ojcu (mojej matce) wszystkie grzechy, zaprowadź do nieba; mnie zaś dozwól widzieć go (ją) w radości światła wiekuistego. Amen.

Wieczny odpoczynek... (3 ×).

Modlitwa za zmarłych kapłanów i biskupów

Boże, który obdarzyłeś godnością kapłańską Twego sługę... i dałeś mu udział w kapłaństwie Chrystusa, spraw, prosimy, aby na wieki został włączony do społeczności świętych. Amen.

Modlitwa za wszystkich zmarłych

Boże, który zawsze litujesz się i przebaczasz, okaż miłosierdzie sługom i służebnicom swoim i odpuść im wszystkie grzechy, aby po wyzwoleniu z więzów doczesności mogli przejść do życia wiecznego. Amen.

Litania za zmarłych