Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny


Msze święte i Nabożeństwa           Wspólnoty           Kancelaria parafialna           Kontakt           Wirtualny spacer

AKTUALNOŚCI
Aktualności parafialne

Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne

Sakramenty

Galeria

 

PARAFIA

Duszpasterze

Historia kościoła

Siostry Klaryski

Gołogłowy

Ustronie

Siostry Dominikanki

Archiwum

 

WARTO PRZECZYTAĆ
Strony internetowe

Czytelnia

 

Modlitwy chorych, za chorych i cierpiących

Modlitwa chorego

Jezu, Synu Boży i Synu Człowieczy, Tyś do świadczył, czym jest ból i cierpienie, Tyś niósł chorym ulgę i zdrowie. I ja, dotknięty chorobą, zwracam oczy i serce do Ciebie. Zmiłuj się nade mną, złagodź moje cierpienie, udziel światła, abym lepiej zrozumiał sens bólów i choroby. Daj mi siłę wytrwania i podtrzymuj moją nadzieję. Skieruj myśli moje ku wyższym rzeczom i prawdzie wiecznej, pomóż mi zrozumieć wolę Bożą. Zechciej mi zwrócić siły i zdrowie. Przez Ciebie, Zbawicielu cierpiący i w Tobie, łączę się z wszystkimi członkami cierpiącymi Mistycznego Ciała Twojego, świętego Kościoła, i ofiaruję moje boleści na Twoją chwałę i za Kościół nasz święty. Amen.

Modlitwa za chorego w rodzinie

Boże, proszę Cię za naszego chorego... Spójrz na cierpienia jego ciała i duszy i okaż mu miłosierdzie. Spraw, by doznał potęgi Twojej dobroci i w zdrowiu, i radości mógł wrócić do normalnego życia. Póki jednak choruje, wzmocnij w nim głęboką ufność wobec Twych ojcowskich zamierzeń i pomóż mu poddać się Twojej woli. Nam, jego bliskim, pomóż otoczyć go serdeczną opieką i zrozumieniem. Panie Jezu, który za życia tak chętnie spełniałeś prośby o uzdrowienie, i my polecamy Ci naszego chorego. Maryjo, uzdrowienie chorych, weź go w matczyną swą opiekę. Amen.

Modlitwa za wszystkich chorych

Panie Jezu Chryste, wysłuchaj prośby, błagania, westchnienia i łzy wszystkich chorych. Dodaj im otuchy, rozjaśnij pokrzyżowane przez chorobę drogi, który mi zdążają do swego ostatecznego celu.

Najświętsza Maryjo Panno, Twojemu miłosierdziu polecamy wszystkich chorych na całym świecie. Miej litość nad ich niedolą, ulżyj ich cierpieniom, uśmierz ich ból.

Spraw, błagamy, ażeby nikt spośród nich nie umarł bez wewnętrznego przynajmniej pojednania z Twym Synem, który żyje i króluje z Ojcem w jedności Ducha Świętego na wieki wieków. Amen.

Modlitwa za cierpiących

Pobłogosław, Panie, cierpiących, złamanych na duchu, pobłogosław ciężką samotność ludzi i brak spoczynku, i to cierpienie, o którym nie mówi się nikomu.

Pobłogosław nędzę i niedolę ludzi, którzy teraz właśnie umierają. Daj im, mój Boże, dobry koniec życia. Pobłogosław także serca pełne goryczy.

Daj ulgę cierpiącym, naucz zapomnienia i zgody tych, których Ty pozbawiłeś tego, co im było najdroższe. Nie pozostawiaj nikomu całej ziemi w smutku i goryczy. Niech gdzieś zabłyśnie promyk nadziei i radości.

Pobłogosław, Panie, tych, którzy są w radości, i miej ich w swojej pieczy.

Mnie nigdy, aż do tego dnia, do teraz, nie wyzwoliłeś od smutku. Ciąży mi on niekiedy bardzo, ale wciąż dajesz mi siłę i mogę go z Tobą dźwigać. Dzięki Ci, Panie!

(św. Teresa Benedykta od Krzyża, Edyta Stein)

Modlitwa – podziękowanie za powrót do zdrowia

Pełen radości przychodzę do Ciebie, Panie nasz, Jezu Chryste, ze słowem podziękowania za przywrócone zdrowie.

Wiele zawdzięczam opiece lekarzy, tym, którzy mnie pielęgnowali, jak i dobrym rękom i sercom życzliwych ludzi, ale to Ty, Boże, kierujesz wszystkim i Tyś wszystkiego pierwszą przyczyną. Twoja wola sprawiła, że wróciły mi siły, że wracam do rodziny i do pracy. Dzięki Ci za to składam najszczersze.

Ale Ty, Boże, innej czekasz wdzięczności. Słowa przebrzmią i może w krótkim czasie zapomnę o chorobie. Nie chciałbym, Panie mój, zapomnieć myśli i postanowień powziętych w chorobie. Modliłem się, rozmawiałem z Tobą, Boże mój, o mojej przyszłości. Wzmocnij moją dobrą wolę, abym dotrzymał słowa i został Tobie wierny.

Przyjmij moją wdzięczność, przyjmij i pobłogosław moje dobre chęci.

I Tobie, Matko moja, Uzdrowienie chorych i Pocieszycielko strapionych, chcę z serca podziękować za Twoje możne orędowanie, za wyproszone zdrowie. Ciesz się ze mną, Matko Boża, i weź w swoją opiekę moje dobre postanowienia. Bądź mi wspomożeniem, dobra Matko ludzi. Amen.